Vinylové podlahy

Vinylové podlahy 

Vinylové podlahy začínají díky svým vlastnostem být mnohem častěji využívané než plovoucí laminátové a dřevěné podlahy. Mají výborné schopnosti jako jsou odolnost vůči oděru, snadnou pokládku, pružnost a nenáročnou údržbu.

Aktuální nabídka vinylové podlahy je v rytmu nových módních trendů. Vybrat si můžete klasické vzory i vzor patiny, starého dřeva, kamene či retro vzory. Vinyl je velmi odolný vůči vodě, oděru, pružný a velmi tlumí kročejový zvuk. Mezi kvalitní vinylové podlahy patří například Quick-Step.

Vinylové podlahy – sledujte vlastnosti

Při výběru vinylové podlahy je potřeba sledovat vlastnosti, zejména především rozpínání. Pokud použijete lepené vinylové dílce, využívejte speciální lepidla, které výrazně roztažnost materiálu omezí. Vinylové podlahy nesmí být vystaveny mrazu ani přílišné horko.

Pokládku vinylové podlahy přenechte odborníkům

Před tím, než se rozhodneme, zda položíme podlahu sami nebo ne, je vhodné se seznámit s jejími vlastnostmi a způsobem pokládky. Zejména na podlaze jsou vidět všechny chyby a ty se bohužel nedají odpustit. Důležitý je kvalitní čistý a suchý podklad a také výběr kvalitních materiálů a lepidla, se kterým by vám měli odborníci poradit. Je dobré dbát také na výběr správné firmy, která pokládku vinylové podlahy nepodcení a provede ji správně. Před začátkem práce si vyžádejte vypracovanou cenovou nabídku. Cena by se měla odvíjet od velikosti bytu a rozsahu prací. Nespokojte se pouze s ústní dohodou. Po obdržení finančního plánu, ve kterém je uvedená cena, jej musíte odsouhlasit. Každou změnu by s vámi firma měla projednat. Vybírejte si podle zkušeností známých či recenzí na internetu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.