VINYLOVÁ PODLAHA V KLIKU A JEJÍ VÝHOD

Vinylové podlahy jsou dnes velice populární díky svým přínosným vlastnostem a možnosti širokého užití. Ještě do nedávné doby byly v popředí zájmu mnohých zákazníků především vinylové podlahy celo-lepené, které se prodávají v rolích nebo dílcích o příslušné délce.

Dnešní éře však začínají vévodit vinylové podlahy zámkové, jimž se také říká vinylové podlahy v kliku. Jak asi správně tušíte, má toto provedení dosti blízko ke klasickým plovoucím podlahám, minimálně, co se týče speciálního „clic systému“.

 Jak vypadají vinylové podlahy v kliku?

Představit si můžete jednotlivé dílce vinylové podlahy, jež jsou opatřeny zámkem. Tloušťka této podlahové krytiny se pohybuje mezi 4 až 5 mm. Vybírat si samozřejmě můžete z bezpočtu nejrůznějších barevných variant a vzorů.

Velice přínosná je hlavně pokládka vinylové podlahy v kliku. S ní ušetříte nejenom svůj drahocenný čas, ale můžete se vyhnout i ostatním stavebním úpravám.

  • Vinylová podlaha se může pokládat přímo na původní dlažbu, parkety či jiný typ rovné podlahy – v tomto případě je vhodné aplikovat podložku.
  • Pokládka je realizována také přímo na anhydritové a cementové podlahy, kde již podložka nemusí figurovat. Vyhnout se navíc můžete i drahým nivelačním stěrkám – zde byste neměli zapomínat na patřičné zbroušení a následné penetrování.

   K aplikování vinylové podlahy v kliku postačí gumová palička a speciální písek. Mnozí zruční kutilové si budou jistě schopni provést       pokládku svépomocí.

Použití a vlastnosti vinylové podlahy v kliku

Zámkové vinylové podlahy nachází své uplatnění nejenom v domácím, ale i v komerčním prostředí, kde je náročnější provoz. Vliv na to mají především parametry takového produktu, mezi ně určitě patří schopnost vyššího zařízení, povrchová odolnost a voděodolnost. Díky ideální propustnosti tepla jsou vhodné také pro podlahové vytápění.

A co dělat v případě, že se vám dílec vinylové podlahy v kliku poškodí? Rozhodně nemusíte zoufat. Jednoduše jej vyměníte za nový, aniž byste museli rozkládat zbývající část podlahy.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.