Proč vinylovou podlahu? Rady a výhody.

Otázka, kterou si podkládá pravděpodobně velká spousta lidí, jež plánují pokládku nové podlahy, popřípadě řeší její rekonstrukci. Kladnou odpověď na ni získáte poměrně rychle, a to díky prokazatelným vlastnostem vinylového materiálu, představujícího určitou formu tvrzeného PVC.

Ostatně dlouhá životnost v řádu několika desítek let, snadná údržba nebo pestrá škála barevných vzorů hovoří poměrně jednoznačně. Vinylová plovoucí podlaha prezentuje univerzální interiérový doplněk, jehož místo může být jak na podlaze, tak na stěně.

Bezproblémová pokládka

Výčet kladů započíná tím nejzákladnějším, čímž je samotná realizace podlahy. Obvykle je tento úkon prováděn za přispění speciálního lepidla, existují však vinylové podlahy se zámkovým systémem. S instalací souvisí i oprava, respektive vyměnitelnost jednotlivých dílů.

Poškozený pás pohodlně vyříznete a nalepíte místo něj nový. Jak snadné a rychlé…

Moderní vzhled a značná variabilita

Vinylová podlaha může nabývat bezpočtu nejrůznějších podob. Design je velice individuální záležitostí, a v tomto případě si na své přijde doopravdy každý. Odlišné kombinace vzorů, imitace materiálů nebo jednobarevné dekory s rozdílnými stupni zabarvení.

Prostřednictvím vinylové plovoucí podlahy lze doladit jakýkoliv typ interiéru.

Fyzické přednosti vinylové podlahy

O volbě vinylové podlahy vás přesvědčí nejenom estetické klady, ale především ty fyzické.

  • Vinyl je voděodolným materiálem
  • Výrobek s odlišnou tloušťkou a zatížitelností
  • Produkt s pevným, odolným a protiskluzovým povrchem
  • Prvek tlumící zvuk
  • Ideální řešení pro alergiky
  • Vhodné na podlahové topení 
  • Nenáročná údržba podlahové krytiny 

 

Kvalitní vinylová podlaha nepotřebuje téměř žádnou dilataci a je příjemná na omak i na došlap. Vynikající přenos tepla nahrává také podlahovému vytápění, s nímž tvoří vinyl naprosto bezkonkurenční kombinaci.

V poslední řadě je to i příznivá cena vůči jiným materiálům, což řadí vinylové podlahy na špici podlahových krytin.

Pošlete nám poptávku na podlahové krytiny, rádi Vám pomůžeme s Vaším interiérem. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.