Podlahy pro školky a školy - realizace a poradenství

Podlahy pro školky a školy

Volba podlahových krytin do škol a školek je zcela rozdílná, oproti podlahám v klasických nemovitostech. V tomto případě je klíčovým faktorem především vysoké zatížení, protože ve škole jsou obvykle stovky dětí pohybujících se po chodbách a třídách.

Jde tedy o poměrně namáhané prostory, jimž musí být uzpůsobena také volba podlahy na chodbu, podlahy do učebny, podlahy do kanceláře a ostatních místností. Jen stěží by šlo aplikovat klasické lino a podobné materiály. V tomto případě musíte sáhnout po jiném řešení.

Jaké parametry musí mít podlahy do školy?

Z pohledu technických parametrů a vlastností podlahové krytiny je to určitě co nejvyšší stupeň zátěže. Ten se může přibližovat k třídě 43. Dále je to patřičná odolnost samotného povrchu, jenž by si měl zachovat stále stejný vzhled po co nejdelší dobu. Na oba faktory má zásadní vliv hlavně volba výrobce podlah s nejmodernějšími technologiemi.

Podlahy do učebny musí odpovídat dané místnosti. Je rozdíl v tom, jakou podlahu umístíte do klasické třídy, laboratoře nebo do počítačové učebny. Níže uvádíme několik obecných vlastností pojících se k tomuto podlahovému materiálu.

 • Dostatečná tloušťka
 • Odolnost proti poškrábání
 • Zesílené nášlapné vrstvy
 • Antistatické vlastnosti

Těmto parametrům může odpovídat například vytažené PVC na stěnu Fabion a mnohé další obdobné produkty, které přináší odlišné barevné provedení. Jsou-li vaším prioritním požadavkem podlahy do třídy a podlahy do kanceláře ve stejné škole, pak vás určitě budou zajímat konkrétní výrobky vhodné právě do těchto prostor.

Podlaha Timberline

Prověřenou špičkou ve svém oboru je produktová řada výrobce Gerflor nesoucí název Timberline jejímž primárním užitím jsou právě komerční prostory. Školy nevyjímaje. Podlahy do třídy z tohoto materiálu se pyšní vynikající odolností proti jakýmkoliv vrypům a honosí se propracovanou povrchovou úpravou Protecsol. Ta neobsahuje žádný nevzhledný vosk a její údržba je velice jednoduchá.

Timberline, to jsou podlahy do učebny, u nichž lze provádět vyřezání obrazců do podlahy dle individuálního přání zákazníka. O použití ve frekventovaných místech vás přesvědčí mimo jiné také nášlapná vrstva, jejíž tloušťka je až 0,7 mm. O celkovém komfortu samozřejmě vypovídají i ty nejmenší detaily, mezi něž patří akustický výkon 0,08 mm-19 dB.

Barevné provedení podlahy do třídy Timberline prezentuje pestrý výběr s řadou nejrůznějších reliéfů, které lze zkombinovat s ostatními prvky v daných prostorách. Většina školských zařízení sází v tomto ohledu na patřičnou přirozenost, jíž obvykle zajišťují dvě skupiny designového vyhotovení.

 • Wood – Nádech přírodního dřeva s dokonalým prokreslením struktury přináší produkty Pecan, Taupe, Esterel Chocolate, Walnut Brown, Noma Black, Bamboo Tea nebo Ottawa Popular.
 • Diversion – Tato kolekce sází spíše na barevnost a praktičnost, což jsou předpoklady zcela vlastní pro podlahy do učebny a kanceláře. Oblíbené jsou výrobky Clémetine, Bordeaux, Grenade, Atlantique, Kiwi, Mimosa, Ivoire a Argile. V tomto případě jde o desky o velikosti 25000x2000.

 

Podlaha do škol pro větší zatížení

Podlahy do chodby a podlahy do učebny s náročnějším provozem mohou mít samozřejmě ještě lepší technické parametry, aby vyhovovaly požadavkům daného školského zařízení. Jestliže pro vás jsou zásadní akustické vlastnosti až 16 dB, silná nášlapná vrstva až 1 mm a povrchová úprava vyšší třídy Protecsol 2, tak se jasnou volbou stanou podlahy Taralay Premium Comfort.

V jejich případě je kladen velký důraz na to, aby byl i po častém a dlouhém zatížení zachován původní design podlahové krytiny. Ani zde se nemusíte omezovat a může vám být realizováno vyřezání obrazců do podlahy. Barevné provedení se liší v závislosti na konkrétních modelových řadách.

 • Brazilia
 • Costa Rica
 • Forum
 • Indiana
 • Mettalica
 • Osmoz

Tato heterogenní a kompaktní podlaha je ideální volbou do nejrůznějších škol, respektive do charakterově odlišných učeben, kde v plném měřítku splní požadavky školy.

Podlaha Taralay Premium Compact

Podlahy do chodby a učebny od výrobce Gelflor se kromě výše uvedených vlastností vyznačují také svou kvalitou vůči ovzduší uvnitř místnosti. Produkty jsou spojeny s jistými ekologickými zásadami. Tak například jenom stěží byste v těchto podlahových krytinách hledali jakékoliv těžké kovy a rozpouštědla. Právě proto, že jejich primárním užitím jsou školy.

Podlahy do kanceláře a podlahy do třídy jsou stoprocentně recyklovatelné, splňují příslušné certifikace a jsou zkrátka ekologicky navržené. A to jsou další faktory, jež by vás měly přesvědčit pro jejich výslednou volbu.

V rámci podlahového řešení pro extrémně zatěžované prostory je vhodné zmínit ještě podlahu Taralay Premium Compact, která se pyšní obdobnými parametry, jako uváděné produkty výše. I tato podlaha do třídy je oproštěna od jakékoliv výplně, čímž dochází k dosažení vysoké odolnosti proti poškrábání a jakémukoliv oděru. Podlahy pro školy si tak zachovávají dlouho trvající vzhled promítající se do celkové životnosti.

Vsaďte na vytažené PVC na stěnu Fabion a výrobky značky Gerflor, s nimiž vytvoříte dětem ve školách nadstandardní, kvalitní a hlavně zdravé zázemí.

Pro školy a školky řešíme kompletní problematiku podlahových krytin:

 • Zátěžové PVC do třídy 
 • Kobercové čtverce do kanceláří 
 • Dětské obrazce dle přání investora 
 • Sportovní podlahy v tělocvičnách 
 • Sportovní podlahy venkovní 
 • Zátěžové koberce do školek v prostoru třídy 
 • Čistící zóny před vstupy škol 
 • Ochranné PVC na stěnu 
 • PVC vytažené do fabionu 

 

V případě, že řešíte některý projekt pro školu neváhejte nás kontaktovat připravíme Vám nabídku na míru podle Vašich představ. 

obchod@bytbyt.cz   / Tel: 777 077 835  / 737 605 603 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.