Anhydritové podlahy

Anhydritový potěr podlahy umožňuje dokonalé srovnání podlahové konstrukce a vytváří ideálně rovnou podlahovou plochu pod dlažby, linoleum, parkety, plovoucí podlahy, koberce nebo jiné. Je určen pro vnitřní podlahy v rodinných domech, administrativních budovách ale i průmyslových objektech.

 

Proč zvolit anhydritovou podlahu pro vaše bydlení ?

Rekonstrukce bytu nebo rodinného domu ? Chcete během rekonstrukce nechat udělat i nové podlahy, nejlépe s podlahovým vytápěním? Jasnou volbou pro rekonstrukci podlah jsou anhydritové podlahy, které jsou jedním z nejlepších řešení. Často jsou anhydritové podlahy využívány pro vyrovnání nerovných podlah ze zavlhlých směsí.

Anhydritové podlahy oproti běžné betonové podlaze nabízí řadu výhod.

Mezi ty hlavní výhody patří vysoká tepelná vodivost, která je o 20% vyšší než u betonu (ideální pro podlahové topení), vysoká pevnost v tlaku i ohybu (samohutnící materiál).

Dalším plusem je rychlost práce, podlahy v rodinném domě jsou za den hotové a jsou ve velmi garantované rovinnosti. Samotné osazení samonivelačního litého potěru je několikanásobně rychlejší než u zavlhlých potěrů a to bez ohledu na cement nebo anhydrit. Jedna pracovní skupina dělníků zvládne i 1000 m2 denně, je to ale hlavně otázka profesionální členitosti stavby. Podlahy v celém domě jsou tedy za jeden den hotové.

Anhydritové pojivo je pro samonivelační potěr vhodnější a stabilnější. Není zde žádné riziko kroucení desek a riziko vzniku prasklin při smršťování se, jsou také mnohonásobně nižší. Anhydritové podlahy vám uspoří finanční náklady za spotřebu energií.

Nevýhody a anhydritové podlahy, které to jsou ?

Ač těžko naleznete přímé nevýhody podlah, pár jich tu je. Anhydritové podlahy nejsou vhodné pro venkovní prostředí a trvale mokré provozy, tím ale neříkáme že nemůžete podlahy využít v prostorách jako je wc, koupelna nebo kuchyně. Mají menší pevnost v tlaku a mechanická odolnost je také menší než u podlah betonových. Pokud vylijete na podlahu kýbl s vodou, nebo jinou příčinou se na ní dostane větší množství vody tak toto žádný problém určitě není. Jsou to běžné nehody, které patří i do celého procesu stavby a rekonstrukce.

Tel/email:  + 420 770 107 770 / info@bytbyt.cz

 více informací na prodejně v Šumperku  https://www.bytbyt.cz/kontakt/

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.